Evje Rulleskiløype - asfaltarbeidet er i gang
Postet av Geir Magne Feed den 24. Mai 2022
Evje Rulleskiløype har vært under planlegging og arbeid i flere år. Men prosjektet stoppet opp lenge pga. avtalen med grunneier (forsvaret/staten) tok veldig lang tid.
Nå er arbeidet inne i sluttfasen. Asfaltarbeidet er påbegynt i de nye trasèene som tar av fra den gamle lysløypa. Her er det svinger, bratte bakker (korte), krevende parti i den nye løypa som blir 3,6 km lang. Siste del av asfalteringen skjer i juni. Det gjenstår litt grunnarbeid i den gamle lysløypa. Start og mål på løypa blir inne på Evje stadion mellom idrettsbygget og fotballbanen.
Evje rulleskiløype, det blir ei spennende og krevende løype på 3,6 km. Men løypa er laget slik at det blir ulike lengder fra 1 km til 3,6 km.
Oppover bakkene er så krevende at asfaltleggeren må gå motsatt vei.
Hjullaster må brukes til å frakte asfalten fra bilene, trasèen er så krevende og smal, at lastebilene er for store i de skarpe svingene.
Ytterste delen av løypa hvor den snur og går tilbake til Evje stadion og Trollbakken området.
Asfalten lastes om i de meste vanskelige områdene.
Grunnarbeidet inne ved stadion pågår samtidig som det asfalteres i motsatt ende av løypa.
Start (til venstre mot idrettsbygget) og målområdet i den nye rulleskiløypa. I løpet av juni skal det meste være klart.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Geir Magne Feed

Skikretstinget 2025
09.05.2025

Blinkfestivalen 2025
08.05.2025

Beverne begynner å bli late?
07.05.2025

Vinnere på Postkasse bøkene er trukket ut.
03.05.2025